"Nasze przedszkole to miejsce wspaniałe,
przez wszystkie dzieci bardzo lubiane.
Z uśmiechem na buzi przekraczają jego próg,
bo wiedzą, że ich czeka atrakcji w brud..."

Przedszkole nasze ma swoją siedzibę w Bytomiu - Miechowicach. Placowka mieści się w wolnostojącym budynku otoczonym zielenią. Do dyspozycji dzieci mamy sale tematyczne, pokój do odpoczynku oraz duży ogród. Sale są słoneczne, kolorowe, przestronne, pełne zabawek, każda posiada własną łazienkę.

Dzięki zapałowi, zaangażowaniu i wzajemnej życzliwości całego personelu w naszym przedszkolu panuje miła i przyjazna atmosfera.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 6:00 do 17:00.

W ramach świadczeń dziecko może korzystać z bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w zakresie realizacji podstawy programowej, realizowanej w przedszkolu od godziny 8 do 13.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat zapewniając im fachową opiekę pedagogiczną. W przedszkolu funkcjonuje 6 oddziałów oraz dodatkowe trzy, które mają swoją siedzibę w Szkole Podstawowej nr 33. Do przedszkola uczęszcza około 190 dzieci, podzielonych wg kryterium wiekowego na następujące grupy:
grupa I. "Krasnoludki" - 3 latki
grupa II. "Kubusie" - 4 latki
grupa III. "Pszczółki" -  5 latki
grupa IV. "Smerfy" - 5-6 latki
grupa V. "Słoneczka" - 5-6 latki
grupa VI. "Motylki" 5 latki

Przedszkole nasze:

stwarza warunki do rozwijania zainteresowań dzieci,
zapewnia opiekę specjalistów (psycholog, logopeda),
prowadzi zajęcia z logopedii,
zaprasza rodziców na zajęcia otwarte podczas których mają możliwość obserwowania zachowania swojego dziecka,
organizuje dni otwarte dla dzieci, które mają pierwszy raz przyjść do przedszkola,
zaprasza interesujących ludzi, np. strażaka, policjanta, artystów ludowych itp.,
organizuje wycieczki do ciekawych miejsc np. zoo, palmiarni, domu chleba, telepizzy,
zapewnia wyjścia do kina na najnowsze filmy, bajki i przedstawienia,
zaprasza teatrzyki do naszego przedszkola.

Ramowy rozkład dnia: I. Przed śniadaniem od godz. 6:00 do 8:30:
Schodzenie się dzieci.
Indywidualna realizacja zadań edukacyjnych, dodatkowe działania edukacyjne dla dzieci z deficytami rozwojowymi i dla dzieci zdolnych.
Wspólna zabawa z udziałem nauczyciela oraz zabawy swobodne według zainteresowań dzieci.
Zabiegi higieniczne.
Śniadanie.

II. Zajęcia programowe od godziny 9:30 do 11:30:
Realizacja zadań edukacyjnych w różnych sferach aktywności dziecka, dostosowanie do możliwosci dziecka:
działania zespołowe,
z cała grupią,
praca indywidualna.
Zabawy zorganizowane i swobodne w ogrodzie przedszkolnym lub w sali:
poznawanie najbliższego otoczenia,
wycieczki.
Zabiegi higieniczne
Obiad godz. 11:30

III. Poobiedni relaks od godziny 12:15 do 14:00:
W grupach młodszych leżakowanie ze słuchaniem ulubionych bajek,
W grupach starszych:
praca z dzieckiem o indywidualnych potrzebach rozwojowych,
realizacja pomysłów dzieci,
propozycje dodatkowych zadań dla chętnych dzieci.
Zabiegi higieniczne,
Podwieczorek godzina 14:00.

IV. Wspólne i indywidualne formy pracy z dziećmi od godziny 14:15 do godziny 17.00:
Aktywność własna dzieci, zabawy ruchowe w sali i na powietrzu,
Konakty indywidualne z rodzicami w miare zaistniałych potrzeb,
Rozchodzenie się dzieci do domów.

Ze względów bezpieczeństwa budynek przedszkola otwarty jest w następujących godzinach:
14:10 - 17.00

Pajacyk